وصل کردن کمیسیون صنایع و معادن سرمایه گذاری

وصل کردن: کمیسیون صنایع و معادن سرمایه گذاری سرمایه گذاری مدیریت دستگاه کمیسیون جلوگیری تجهیزات ایمنی آموزش

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی هنوز هم اعتقاد دارم برجام موفقیت بزرگی بود/ این روزها به استانها می روم ، قالیباف

محمدباقر قالیباف شهردار پیشین پایتخت کشور عزیزمان ایران در گفت وگو با روزنامه رسالت به پرسشهایی در باره عدم حضورش در رسانه ها،مذاکره با امریکا،راه حلهای پرسشها

هنوز هم اعتقاد دارم برجام موفقیت بزرگی بود/ این روزها به استانها می روم ، قالیباف

قالیباف:هنوز هم اعتقاد دارم برجام موفقیت بزرگی بود/ این روزها به استانها می روم

عبارات مهم : ايران

محمدباقر قالیباف شهردار پیشین پایتخت کشور عزیزمان ایران در گفت وگو با روزنامه رسالت به پرسشهایی در باره عدم حضورش در رسانه ها،مذاکره با امریکا،راه حلهای پرسشها اقتصادی و… پاسخ داد.

هنوز هم اعتقاد دارم برجام موفقیت بزرگی بود/ این روزها به استانها می روم ، قالیباف

بخشی از این مصاحبه را می خوانید:

اين روزها ترجيح مي دهيد کمتر در رسانه ها باشيد، علت چيست؟

اقتضائات شهرداري پایتخت کشور عزیزمان ایران و حضور ميداني بنده و همچنين افتتاح پروژه هاي متفاوت شهري ايجاب مي کرد با رسانه ها گفت و گوي بيشتري داشته باشم و مردم را از آخرين کارها تيم مديريت شهري مطلع کنم ولی اين روزها که نقش مشورتي بنده به واسطه عضويت در مجمع تشخيص پررنگ تر شده، سعي در ارتباط بيشتر با مردم در سراسر کشور و دريافت آخرين وضعيت از توده مردم و بررسي چالش هاي پيش رو و همچنين ارائه طريق و راهکار براي گذر از پرسشها دارم و احتمالا حضور کمتر بنده در رسانه ها از اين جهت است.

محمدباقر قالیباف شهردار پیشین پایتخت کشور عزیزمان ایران در گفت وگو با روزنامه رسالت به پرسشهایی در باره عدم حضورش در رسانه ها،مذاکره با امریکا،راه حلهای پرسشها

شايد يکي از مهم ترين و پرتکرارترين اخبار اين روزها مجددا مذاکره با آمريکا باشد؛ نظر شما در خصوص اظهار تمايل رئيس جمهور آمريکا براي ديدار با مسئولان ايران چيست؟

حرف من اين است که حتي اگر بياييم دشمني چندين و چندساله آمريکا با ايران را از ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ و قبل تر از آن، فراموش کنيم…

و فرضمان را بگذاريم روي اين که دشمني آمريکا با ما از سال ۱۳۹۲ تا الان شروع شده است هست، مذاکره مجدد با آمريکايي ها، عزت و موقعيت بين المللي ما را خدشه دار مي کند. ضمن اينکه به فرموده رهبري معظم انقلاب با دولتي که معاهدات بين المللي را به راحتي و همانند آب خوردن، نقض مي کند، نمي توان تعامل کرد.

هنوز هم اعتقاد دارم برجام موفقیت بزرگی بود/ این روزها به استانها می روم ، قالیباف

در حال حاضر نشانه ترامپ از اين کار يعني اعلام مذاکره بدون پيش شرط با ايران اين است که توپ را در زمين ايران بيندازد و فشار را بر ايران بيشتر بکند در شرايطي که حريف شما بر اين باور باشد که از شما قوي تر است مذاکره موضوعيتي ندارد؛ زيرا نتيجه آن از پيش معلوم است لذا از يک منظر عقلاني، انجام مذاکره ميان ايران و آمريکا در شرايط فعلي به نفع ايران نيست.

نکته بعدي اين است که واکنش‌ها آقاي ترامپ در برخورد با رهبر کره شمالي و ساير رهبران دنیا نشان مي دهد که وي علاقه مند آگاهي از مواضع طرف برابر و خواسته هاي او نيست و سعي مي کند بلافاصله بعد از هر نوع ملاقات، مذاکره و ديداري اين اقدام را به نفع خود تفسير کرده و از اين طريق تلاش کند موقعيت داخلي خود را تقويت کند. لذا يکي ديگر از اهداف ترامپ از طرح مذاکره بدون پيش شرط آن است که بتوانند در آستانه انتخابات حساس کنگره آمريکا در ماه هاي پيش رو موقعيت خود را ارتقا بخشد.

محمدباقر قالیباف شهردار پیشین پایتخت کشور عزیزمان ایران در گفت وگو با روزنامه رسالت به پرسشهایی در باره عدم حضورش در رسانه ها،مذاکره با امریکا،راه حلهای پرسشها

مردم عزيز ما حتماً يادشان نرفته است که مدتي بعد از تصويب برجام، اوباما رئيس جمهور وقت آمريکا، تحريم هاي جديدي عليه ايران را با رأي حداکثري کنگره، امضا کرد. با اين اوصاف چطور مي شود که ما مجدد پاي ميز مذاکره بنشينيم و به يک توافقي برسيم و مجدداً با تمديد يا تشديد تحريم آمريکايي ها، تحقير شويم؟ مردم ما عزتشان را يک شبه به دست نياورده اند که بخواهند با اعتماد مجدد به يک تاجرمآب منفعت طلب، آن را از دست بدهند.

ما از مذاکره هيچ هراسي نداريم. مذاکره نکردن با آمريکايي ها، نه بر اثر ضعف يا ترس، بلکه به علت عزتمندي مردم ايران هست. بنده در مورد اصل مذاکرات قبلاً هم گفته ام، الان هم مي گويم که مذاکره محل بده بستان هست، مذاکره يک مبارزه است کما اينکه هنوز هم اعتقاد دارم با توجه به شرايط بين المللي دو سه سال پيش، مجموعا برجام، به دو دليل موفقيت بزرگي بود؛ يکي آنکه در عرصه بين المللي باوجود تمام تبليغات غرض ورزانه نادرست، ثابت کرديم که قابل اعتماد هستيم و اگر توافقي انجام بدهيم، پايش مي ايستيم. دوم آن که، آن بخشي از مردم عزيز و مسئولان محترمي که گمان مي کردند ريشه حل تمام مشکلات، در تعامل و توافق با آمريکايي ها هست، به اين نتيجه رسيدند که آمريکا به هيچ وجه قابل اعتماد نيست. روي کار آمدن ترامپ هم به اين تلقي کمک کرد و مردم ما، ملموس تر از قبل با واقعيت حريصانه و مشمئزکننده آمريکايي ها روبه رو شدند.

هنوز هم اعتقاد دارم برجام موفقیت بزرگی بود/ این روزها به استانها می روم ، قالیباف

صحبت شما با علاقه مندان مذاکره با آمريکا چيست؟

به کساني که دم از مذاکره با آمريکا مي زنند، توصيه مي کنم ابتدا کمي تاريخ بخوانيد تا متوجه بشويد که اساس دولت و حکومت آمريکا بر پايه استثمار شکل گرفته هست. دولت آمريکا دولتي است که اگر پايش بيفتد هيچ ابايي از مورد نشانه قرار دادن صدها ايراني روي آب هاي خليج فارس ندارد. دولت آمريکا دولتي است که در وقت جنگ ايران با رژيم منحوس بعثي، با هواپيماهاي آواکس خود، مستقيماً در جنگ عليه مردم غيور ايران، دخالت کرد. حقيقت دولت آمريکا اين هست. آن ها هيچ ابايي از نابودي يک سرزمين و کشتن مردم آن ندارند و سابقه نحسشان در هيروشيما و ناکازاکي مؤيد اين امر هست.

در عصر جهاني شدن، اولين اصل در نظام بين المللي، حفظ منافع ملي هست. مذاکره مجدد با آمريکايي ها به ضرر منافع ملي ما هست. حرف من اين است که اگر رئيس جمهور آمريکا قصد ديدار يا مذاکره مجدد با هر سطح از مسئولان ما را دارد ابتدا بايد به تعهدات خود در برجام بازگردد و انصراف خود از خروج برجام را اعلام و دستور اجرايي لغو تحريم هاي جديد عليه ايران را صادر کند وگرنه کدام انسان عاقلي است که در شرايط نابرابر تن به مذاکره دهد. اگر ترامپ در مواضع خود صادق است بايد همه تحريم هاي اعمال شده است عليه ايران تا کنون را لغو کند تا زمينه مذاکرات برابر فراهم شود.

مسئله اصلي و اولويت کنوني ما مذاکره با ترامپ نيست. بلکه حل معضلات اقتصادي کشور و در رأس آنها مسئله نقدينگي هست. مشخص است که مذاکره باعث حل پرسشها ساختاري اقتصادي ما نخواهد شد. حل مشکلات، سازوکار روشني دارد که با بهره گيري از ظرفيت هاي علمي متخصصان، اعتماد به مديران جوان در رسيدن به يک برنامه مشخص اجرايي، و کار و تلاش بي امان براي اجراي آن برنامه امکان پذير است.

بنابراين حتي با فرض اينکه مذاکره احتمالي به نتيجه اي موقت منجر شود پيامد بلند مدت آن لاينحل ماندن پرسشها اقتصادي است که اکنون با آن مواجهيم.

واژه های کلیدی: ايران | اعتماد | مذاکره | آمريکا | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz